Przejdź do głównej zawartości
Ze względu na prace konserwacyjne AutoScout24 jest obecnie dostępny tylko w ograniczonym zakresie. Dotyczy to takich funkcji, jak kontakt ze sprzedawcami, logowanie lub zarządzanie pojazdami na sprzedaż.
ford-galaxy-l-01.jpg

Ford Galaxy

Ford Galaxy Zestawienie

Tutaj znajduje się zestawienie informacji na temat samochodu Ford Galaxy, włącznie ze szczegółami dotyczącymi najważniejszych właściwości, silnika oraz wyposażenia, a także innymi przydatnymi informacjami związanymi z tym modelem. Czytaj dalej

Nowe od:
Używane od:
*Najniższa cena na AutoScout24 w ostatnim miesiącu

W każdej branży, zwłaszcza motoryzacyjnej, liczy się doświadczenie. Producenci, którzy długo funkcjonują na rynku, zwyczajnie cieszą się większym zaufaniem klientów. I bardzo słusznie, bo mają zdecydowanie większą szansę na dostarczenie pojazdów niezawodnych i funkcjonalnych. Nie należy zapominać, że firma Ford jako pierwsza na świecie wprowadziła seryjną produkcję aut – dostarcza klientom na całym świecie samochody już od przeszło stu lat. Ford Galaxy to model, który powstał we współpracy z grupą Volkswagena, która swoją działalność zaczęła w dwudziestoleciu międzywojennym. Model zaprezentowany został w 1995 roku i od tamtego czasu przeżył trzy przemiany. Pierwsza generacja zawierała zarówno elementy Forda Mondeo jak i Volkswagena Golfa (silnik), pierwotnie produkowana była w fabryce AutoEuropa w portugalskiej Palmerze. Placówka ta jest niezwykle ciekawym przypadkiem, bowiem wytwarzane w niej auta różnych marek oparte na tych samych bądź zbliżonych komponentach. Ford Galaxy to auto typu MPV (multi purpose vehicle). Niekiedy bywa nazywany też minivanem. Oferuje znaczną przestrzeń, która ułatwia zarówno cotygodniowe zakupy, jak i wycieczki za miasto. Samochody tego typu świetnie sprawdzają się jako pojazdy rodzinne. Wygodnie podróżować w nim będą całe, nawet dosyć liczne, familie. Galaxy cieszy się pozytywnymi opiniami. Chwalą go nie tylko kierowcy, ale też media i specjaliści. Recenzję modelu przeprowadzili chociażby prowadzący powszechnie znanego programu "Top Gear". Przyznali mu siedem na dziesięć punktów. Komponenty wykorzystane do zbudowania tego Forda gwarantują jego wysoką niezawodność. Działa on sprawnie nawet po latach eksploatacji i świetnie sprawdzi się jako samochód używany.

Ford Galaxy – trzy generacje perfekcji

Pierwsza wersja Forda Galaxy była produkowana w latach 1995-2006. Rewelacyjnie pokazuje jak współpraca dwóch olbrzymich koncernów może doprowadzić do powstania wydajnego i efektywnego pojazdu. Pomimo że sam samochód i większość jego komponentów nosiły logo Forda, znaczna ilość części została wyprodukowana przez grupę Volksvagena. Ta druga firma dostarczyła nie tylko silniki, ale też skrzynie biegów – zarówno automatyczne, jak i manualne. W 2006 roku przyszedł czas na drugą generację. Nowy Ford Galaxy debiutował podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie. Był nieznacznie większy od swojego poprzednika. Początkowo sprzedawano go jedynie z silnikami Diesla. Dopiero z czasem w wśród propozycji marki pojawiły się modele wyposażone w klasyczne silniki benzynowe. W wielu krajach samochód został wyposażony w liczne udogodnienia, takie jak system chłodzenia schowka oraz system oszczędzania oświetlenia. Podczas fazy propocji marketingowej tego Forda jako jego główną zaletę podawano rozkładane tylne siedzenia, które pozwalały na znacznie powiększenie ładowności. Zmieniło się także miejsce produkcji. Druga generacja wytwarzana była w belgijskiej miejscowości Genk. Trzecia odsłona Galaxy wkroczyła na rynek relatywnie niedawno. Swoją premierę miała w roku 2015. Tym razem producenci na starcie zaproponowali do wyboru jeden silnik Diesla oraz dwa benzynowe. Zmianie uległy też rozwiązania dotyczące skrzyni biegów. Klienci mogli zdecydować się na kilka automatycznych i manualnych wariantów. Pomimo że Ford Galaxy przez lata przeszedł wiele zmian, w dalszym ciągu pozostał pojazdem typu MPV. Świetnie nadaje się do podróżowania po mieście. Ten samochód używany być może jednak podczas dalszych, weekendowych wycieczek.

Cechy i osiągi Forda Galaxy

We wnętrzu Forda Galaxy jest miejsce dla siedmiu osób. Przewożenie tylu pasażerów wymaga jednak znacznej mocy. Obecnie zapewniają ją dwa typy silników. Nowsze modele tego samochodu wyposażone są w silniki benzynowe EcoBust lub wysokoprężne jednostki napędowe TDCi – te pierwsze cieszą się opinią wyjątkowo ekonomicznych. Co więcej, projektanci Forda zadbali o zmniejszoną emisję spalin i dwutlenku węgla. Powszechnie wiadomo, że z redukcją spalania wiąże się ograniczenie ilości wydzielanych zanieczyszczeń. System Auto-Start-Stop automatycznie wyłącza silnik podczas przerw w jego pracy – na przykład na czerwonym świetle. Rozwiązanie to pozwala oszczędzić pieniądze i jednocześnie zadbać o środowisko. Większą przyczepność gwarantuje czterokolumnowe zawieszenie MacPhersona. Ułatwia ono zachowanie kontroli nad pojazdem nawet na trudnych i nietypowych nawierzchniach. Imponuje również wybór skrzyń biegów. Od dłuższego czasu w ofercie znajdują się układy ręczne, automatyczne oraz półautomatyczne. Znaczną innowacją są też zamontowane przy kierownicy manetki. Do tej pory rozwiązanie to było stosowane właściwie jedynie w samochodach sportowych. Ford Galaxy został stworzony między innymi z myślą o rodzinach o znacznej liczebności. Nic więc dziwnego, że jego twórcy zadbali o bezpieczeństwo. Gwarantuje je przede wszystkim rama oparta na wysokojakościowej stali. Wypadków na drodze pomaga uniknąć system stabilizacji toru. Jednak w razie kraksy ilość uszkodzeń pomoże zminimalizować znaczna ilość poduszek powietrznych. Są rozmieszczone zarówno przed pasażerami, jak i po ich bokach. O bezpieczeństwo najmłodszych pozwolą zadbać wbudowane mocowania, które zdecydowanie ułatwiają stabilne przytwierdzanie fotelików dziecięcych.