Przejdź do głównej zawartości
Ze względu na prace konserwacyjne AutoScout24 jest obecnie dostępny tylko w ograniczonym zakresie. Dotyczy to takich funkcji, jak kontakt ze sprzedawcami, logowanie lub zarządzanie pojazdami na sprzedaż.
honda-civic-l-01.jpg

Honda Civic

Honda Civic Zestawienie

Tutaj znajduje się zestawienie informacji na temat samochodu Honda Civic, włącznie ze szczegółami dotyczącymi najważniejszych właściwości, silnika oraz wyposażenia, a także innymi przydatnymi informacjami związanymi z tym modelem. Czytaj dalej

Nowe od:
Używane od:
*Najniższa cena na AutoScout24 w ostatnim miesiącu

Model Honda Civic jest dostępny na rynku od ponad 40 lat. Japoński koncern rozpoczął produkcję tego kompaktowego samochodu w 1972 roku. Civic zastąpił wtedy swoich poprzedników, czyli N3600 i N600 i był odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów, którzy potrzebowali auta niedużego, zdolnego do oszczędnego pokonywania długich dystansów, a przy okazji idealnie nadającego się do sprawnego poruszania się w ruchu miejskim. Do tej pory producent samochodów z Japonii zaprezentował aż dziewięć generacji Civica. Każde jego kolejne pokolenie przechodziło modernizacje i stylistyczne przeobrażenia, ścigając w ten sposób zmiany w modzie samochodowej. Samochód Civic w ósmym wydaniu pojawił się na rynku w 2005 roku i szybko zyskał wiele pozytywnych opinii, przede wszystkim dzięki radykalnym zmianom w wyglądzie, które kontynuowane były w kolejnej, o sześć lat późniejszej odsłonie modelu. Był to ukłon w stronę tych kierowców, którzy cenią sobie na co dzień sportowy sznyt i nietuzinkowy styl pojazdu. Futurystyczne detale, takie jak przednie i tylne światła, krótki, ale mocno zarysowany przód oraz obła budowa i trójkątne zintegrowane z korpusem wydechy, sprawiły, że "ósemka", a potem "dziewiątka" stała się pojazdem wyrazistym i zauważanym. Autorem nowej stylistyki był japoński projektant Toshiyuki Okumoto. We wnętrzu pojazdu postawiono na mocną, nieco może "kosmiczną", ale przejrzystą stylistykę deski rozdzielczej i konsoli centralnej. Honda Civic nie traci więc na wartości z racji swoich niewątpliwych walorów estetycznych. Pojazd oferuje także wygodną przestrzeń dla kierowcy i pasażerów. W ramach ósmej generacji Honda wypuściła na rynek także model Type-R oraz pojazd hybrydowy, który posiadał dwa silniki, benzynowy i elektryczny. Pojazd ten został nagrodzony tytułem Motor Trend (2006). Ostatnie generacje Hondy Civic produkowano w wielu krajach świata. Poza Japonią samochód opuszczał także fabryki m.in. w Anglii, USA, Pakistanie, Kanadzie i w Brazylii.

...przez ponad 40 lat istnienia modelu

Pierwsza generacja pojawiła się na początku lat 70. Pojazd miał mocno ścięty tył, długą maskę i okrągłe reflektory, a rynkowy sukces został podparty tytułem "Samochodu Roku" przyznanym przez japońskie fachowe media motoryzacyjne. Model ten produkowano w wersji hatchback oraz kombi. Druga generacja Hondy Civic zasiliła rynek w 1979 roku. Do pojazdów typu hatchback i kombi dołączył sedan. Ten model, podobnie jak poprzedni, bił rekordy sprzedaży, które szacowano w milionach sztuk. Kolejna Honda cechowała się bardziej nowoczesną sylwetką, kompaktowymi tylnymi światłami oraz sportowym wyglądem. Samochód trzeciej generacji trafił do sprzedaży w 1983 roku w wersji hatchback, sedan i shuttle. Szerokie prostokątne reflektory i długie listwy tylnych świateł to typowe cechy tego pojazdu. Czwarta generacja z 1987 roku także wpisywała się w nowoczesne trendy. Poza interesującym wyglądem inżynierowie Hondy zaproponowali też szerszy wybór silników, jednak przełomem technologicznym był model pochodzący z 1991 roku Honda Civic piątej generacji. Oprócz zaokrąglenia jej kształtów postawiono na bezpieczeństwo. Honda Civic 5 to pojazd z poduszkami powietrznymi i systemem ABS. Ponadto nowością były silniki: VTEC-E oraz SOHC-VTEC. Dzięki temu klienci mogli kupić samochód znacznie bardziej oszczędny od poprzedników. Jeśli zaś chodzi o szóstą generację popularnego Civica, to inżynierowie Hondy nie zapomnieli o miłośnikach sportowej jazdy - specjalnie dla nich powstała dwudrzwiowa Honda Civic coupé. Szósta generacja była produkowana w różnych wariantach w latach 1995-2000. Kolejną stylistyczną woltą było wypuszczenie na rynek siódmej wersji popularnego Civica. Tu wyraźnie było widać nowoczesną, zwartą bryłę samochodu, znacznie powiększone reflektory, podniesioną górną linię pojazdu, a także zmodernizowane zawieszenie, w którym na przedniej osi zastosowano kolumny MacPhersona. Jeśli chodzi o wnętrze, to Honda Civic 7 otrzymała przejrzyście i intuicyjne zaprojektowaną konsolę centralną, zaś całość była utrzymana w przyjaznej oku dość minimalistycznej formie. Dostępna od 2005 roku ósma generacja Hondy Civic to, po faceliftingu to samochód o zadziornym wyglądzie. Model "z pazurem" spodobał się nie tylko Europie, w której od lat miał ugruntowaną opinię, ale także w USA. Wąska linia reflektorów i tylnych świateł oraz kształt przypominający kapsułę nadawały samochodowi w wersji hatchback niezwykłego wyglądu. Z kolei ten sam model w typie sedan był piękną limuzyną z charakterem. Ostatnia, dziewiąta generacja zjechała z taśm produkcyjnych po raz pierwszy w 2011 roku.

Honda Civic 8 - silniki i spalanie

W Hondach Civic ósmej serii montowano głównie benzynowe jednostki napędowe, ale także wysokoprężne Diesle. W obu przypadkach były to silniki trwałe o zadowalających osiągach. Także samochód używany z tej edycji będzie prezentował doskonałe działanie i niesłabnącą moc. Pośród silników benzynowych można wymienić następujące pojemności i moce: R4 1,3 Hybrid (moc: 95 KM), R4 1,4 DSi (moc: 83 KM), R4 1,8 VTEC (moc: 140 KM), R4 2,0 VTEC (moc: 201 KM) dla wersji Type R. Diesel, jedyny zaimplementowany w tych pojazdach, to R4 2,2 i-CTDi (moc: 140 KM). Zużycie paliwa w tym modelu Civic można uznać za oszczędne. Silniki benzynowe o mniejszych pojemnościach generowały konsumpcję paliwa na poziomie między 5,7 a 6,8 l na 100 km w cyklu mieszanym, przy czym jednostka napędowa w pojeździe hybrydowym była najbardziej oszczędna. Silnik o pojemności 2,0 l potrzebował na przebycie dystansu 100 km trochę ponad 10 l benzyny, natomiast samochody zaopatrzone w silnik Diesla spalały na tym dystansie ok. 6,5 l oleju napędowego.

Zobacz więcej