Przejdź do głównej zawartości
Ze względu na prace konserwacyjne AutoScout24 jest obecnie dostępny tylko w ograniczonym zakresie. Dotyczy to takich funkcji, jak kontakt ze sprzedawcami, logowanie lub zarządzanie pojazdami na sprzedaż.
jeep-wrangler-l-01.jpg

Jeep Wrangler

Jeep Wrangler Zestawienie

Tutaj znajduje się zestawienie informacji na temat samochodu Jeep Wrangler, włącznie ze szczegółami dotyczącymi najważniejszych właściwości, silnika oraz wyposażenia, a także innymi przydatnymi informacjami związanymi z tym modelem. Czytaj dalej

Nowe od:
Używane od:
*Najniższa cena na AutoScout24 w ostatnim miesiącu

Jeep Wrangler to najsłynniejsze dziecko firmy motoryzacyjnej Jeep z USA. Jego poprzednikiem był znany z czasów drugiej wojny światowej pojazd terenowy Willys i właśnie na jego konstrukcji oparto pierwsze egzemplarze Wranglera. Jeep Wrangler to pojazd kultowy, a miano to nosi całkiem słusznie. Do tej pory Amerykanie zaserwowali miłośnikom off-roadowego szaleństwa trzy serie produkcyjne tego wozu. Najstarsza z nich to linia YJ, która trafiła do sprzedaży w 1987 roku, by kilka lat później ustąpić miejsca godnemu następcy, modelowi TJ. Przez jakiś czas, samochody te dzieliły motoryzacyjna scenę, gdyż produkcja TJ-a zazębiła się z produkcją poprzednika. Różnią się one pod względem wizualnym i to właśnie stylistyczne detale często stanowią kluczowy czynnik związany z zakupem takiego auta. Zasadnicza różnica tkwiła w oświetleniu - YJ miał kwadratowe reflektory, TJ okrągłe zdziwione oczy. Jeep Wrangler TJ trafił na rynek w 1996 roku i został na nim ponad dziesięć lat, budząc w wielu głowach marzenie o podróży poza utartym szlakiem. Dopiero w 2007 roku inżynierowie marki postanowili poszerzyć gamę kultowych pojazdów o auto, które wyglądem było zbliżone do modnych SUV-ów. Pojawiła się bardziej zwarta sylwetka o poprawionych walorach aerodynamicznych. Wozy z serii Wrangler przekroczyły rubikon miliona sprzedanych egzemplarzy w 2013 roku, a każdy model, także samochód używany z tej serii, stanowi auto gwarantujące ogrom frajdy, a także rozwinięcie umiejętności związanych z samodzielnym dbaniem o ten łatwy w obsłudze i prowadzeniu, przyjazny pojazd.

Jeep Wrangler TJ - trwały wóz na trudne drogi

Jeep Wrangler TJ to doskonały wóz do przemieszczania się w trudnym terenie, a także jeden z najlepiej przygotowanych do tego typu jazdy samochodów dostępnych na rynku wtórnym. W strefie wyposażenia widać podobieństwa do poprzednika, a jego twórcom przyświecała idea odciążenia pojazdu z tego, co nie będzie potrzebne. Dlatego w wersji z miękkim zdejmowanym dachem użytkownicy otrzymali czteromiejscowe auto o kompaktowej sylwetce, które generowało szybki wzrost poziomu endorfin. Wrangler TJ to po prostu synonim przygody w starym stylu. Ruchomy dach, który można szybko złożyć i zdjąć daje pasażerom możliwość podziwiania otaczającej ich przestrzeni, a wsiadanie do samochodu "po oponie" stanowi dodatkową atrakcję. TJ to auto, z którego można zdemontować drzwi oraz położyć na masce przednią szybę. W takiej formie najbardziej przypomina pojazd, który był prekursorem idei terenowej, czyli Willysa. W wyposażeniu był ABS, poduszka powietrzna kierowcy i pasażera, wspomaganie kierownicy, załączany napęd 4x4, stabilny układ jezdny, przednie tarczowe hamulce oraz tylne hamulce bębnowe. To model, który dzięki dostępnym akcesoriom łatwo modyfikować. Dla jego miłośników niezwykłą gratką będą drzwi połówkowe lub możliwość zamontowania miękkiego dachu z odpinaną środkową szczytową częścią. Duże okrągłe reflektory, charakterystyczny sześciożebrowy grill i niedająca się z niczym innym pomylić konstrukcja - oto Jeep Wrangler TJ, samochód marzeń.

Jeep Wrangler TJ - dane techniczne i spalanie

Produkowany od 1996 roku model TJ dostępny był, w zależności od wersji, z trzema zasadniczymi rodzajami silników benzynowych. Najmniejszy z nich cechował się pojemnością skokową 2,5 l i mocą 121 KM. Miał też manualną skrzynię biegów. Rozpędzenie się do 100 km/h zajmowało mu niespełna 15 s. Do przebycia dystansu 100 km pojazd zużywał średnio 13 litrów paliwa w cyklu mieszanym przy bardzo oszczędnej jeździe. Dwie kolejne jednostki napędowe cechowały się taką samą pojemnością skokową wynoszącą 4 litry i taką samą mocą 176 KM. Różnica tkwiła w rodzaju skrzyni biegów - część modeli posiadała manualne, a część automatyczne przekładnie. Zużycie paliwa oscylowało wokół liczby 13-15 l na 100 km. Osiągnięcie prędkości 100 km/h dla 4-litrowego silnika wynosiło około 9,8 s. Samochód używany, jakim jest Jeep Wrangler TJ, to fantastyczny pojazd terenowy, który zawsze przyciąga pełne ciekawości spojrzenia. A jeśli jeszcze ma lakier w zdecydowanym kolorze, staje się prawdziwym autem marzeń - wyrazistym, ciekawym, najlepszym dowodem na to, że samochody to mobilne dzieła sztuki.

Zobacz więcej