Przejdź do głównej zawartości
Ze względu na prace konserwacyjne AutoScout24 jest obecnie dostępny tylko w ograniczonym zakresie. Dotyczy to takich funkcji, jak kontakt ze sprzedawcami, logowanie lub zarządzanie pojazdami na sprzedaż.
mitsubishi-space-star-l-01.jpg

Mitsubishi Space Star

Mitsubishi Space Star Zestawienie

Tutaj znajduje się zestawienie informacji na temat samochodu Mitsubishi Space Star, włącznie ze szczegółami dotyczącymi najważniejszych właściwości, silnika oraz wyposażenia, a także innymi przydatnymi informacjami związanymi z tym modelem. Czytaj dalej

Nowe od:
Używane od:
*Najniższa cena na AutoScout24 w ostatnim miesiącu

Mitsubishi Space Star to rodzinne auto kierowane na rynek europejski i także w Europie produkowane. Cechami wyróżniającymi ten pojazd była kompaktowa sylwetka oraz przestronne i wygodne wnętrze. Pojazd produkowany był w latach 1998-2005, a po długiej przerwie na rynek trafiła jego kolejna odsłona, która zaczęła zjeżdżać z taśm montażowych w 2014 roku. Produkowany w Holandii minivan był, także jako samochód używany, wozem wytrzymałym - w końcu musiał sprostać wymaganiom nie tylko dorosłych, ale także i dzieci. Dlatego stworzono go w taki sposób, aby ułatwić wsiadanie i wysiadanie. Wysokość auta umożliwiła płynne otwieranie drzwi i, przykładowo, zamocowanie fotelika dla dziecka, a także komfortowe, wygodne i bezstresowe usadzenie w nim dziecka. Niekwestionowanym plusem tego auta była także całkiem przyzwoita pojemność bagażowa - aż 1370 litrów po złożeniu tylnych siedzeń i 370 litrów w normalnym układzie. Odbiorcy lubili go przede wszystkim za komfort jazdy oraz niewielkie i niewymagające silniki, które oszczędnie gospodarowały paliwem. Tani w eksploatacji, niesprawiający przesadnych problemów, a także dynamicznie wyglądający Mitsubishi Space Star był ideałem dla czteroosobowej rodziny - nadawał się bowiem i do codziennej jazdy po mieście, i do dłuższych wycieczek.

Mitsubishi Space Star pierwszej generacji - kanciasty minivan o solidnym wykończeniu

Inżynierowie z Mitsubishi, opracowując pojazd Space Star, doskonale wiedzieli, jak wygląda jazda samochodem z dziećmi, zwierzętami i sporym bagażem. To, co liczy się podczas takich przejazdów, to solidność, niezawodność i przejrzyste operowanie autem. Dlatego też wnętrze wykończyli mocnymi panelowymi plastikami, nie bawiąc się w przesadną finezję. Miało być klarownie - i tak w istocie było, ponieważ deska rozdzielcza i konsola centralna otrzymały wyjątkowo jasny układ. Mitsubishi Space Star otrzymał trzy wersje wyposażenia. W edycji Family pojazd posiadał między innymi ABS z EBD, poduszki powietrzne kierowcy i pasażera przedniego siedzenia, elektrycznie sterowane przednie szyby, klimatyzację, roletę dla przestrzeni bagażowej, specjalne podparcie dla lewej stropy kierowcy oraz napinacze pasów bezpieczeństwa. Wersja Comfort zawierała w sobie wszystkie cechy wersji Family, a dodatkowo pochwalić się mogła elektrycznie sterowanymi i podgrzewanymi lusterkami bocznymi, bocznymi poduszkami powietrznymi dla kierowcy i pasażera, elektrycznymi szybami zarówno z przodu, jak i z tyłu, a także siatką do mocowania bagażu. Ta wersja zapewniała też nowe wrażenia estetyczne, dzięki akcentom takim jak klamki w kolorze lakieru, nakładki na progi także w barwie karoserii, lampki do czytania oraz chromowane klamki wewnątrz pojazdu. Najwyższa wersja wyposażeniowa, czyli Avance, stanowiła połączenie dwóch poprzednich, natomiast dodatkiem było skórzane poszycie kierownicy. Poza wyżej wymienionymi, głównymi edycjami wyposażeniowymi marka Mitsubishi zaoferowała także kilka innych, które nie były jednak aż tak popularne.

Paleta silników i napędy w samochodach Mitsubishi Space Star

Japońskie auta są przeważnie oferowane z całkiem sporą gamą silnikową. Nie inaczej było w przypadku modelu Mitsubishi Space Star pierwszej edycji. Odbiorcy mieli do wyboru aż pięć silników benzynowych i dwie wysokoprężne jednostki napędowe. Warto skupić się na benzynowym silniku o pojemności 1,3 l, który występował w trzech układach mocy: 82 KM, 86 KM, oraz 98 KM. Był to silnik trwały i oszczędny, który w zależności od wariantu na przejechanie 100 km w cyklu mieszanym potrzebował około 6,2 - 7,5 litra paliwa. Jeśli chodzi o silniki Diesla, to były to następujące motory: R4 1.9 DI-D o mocy 102 KM oraz R4 1.9 DI-D o mocy 115 KM. W pierwszym przypadku średnie spalanie w cyklu mieszanym wynosiło około 6,8 litra ropy na przejechanie 100 km, a w drugim natomiast średnio 7,5 litra. Jak widać w każdym przypadku, Mitsubishi Space Star jako samochód używany to auto oszczędne, które pozwoli dojechać daleko bez konieczności częstego tankowania. W pojazdach tej serii montowano dwa rodzaje skrzyń biegów. Były to albo pięciostopniowe manualne przekładnie albo czterobiegowe automatyczne skrzynie.