Przejdź do głównej zawartości
Ze względu na prace konserwacyjne AutoScout24 jest obecnie dostępny tylko w ograniczonym zakresie. Dotyczy to takich funkcji, jak kontakt ze sprzedawcami, logowanie lub zarządzanie pojazdami na sprzedaż.
opel-corsa-d-l-01.jpg

Opel Corsa D

Opel Corsa Zestawienie

Tutaj znajduje się zestawienie informacji na temat samochodu Opel Corsa, włącznie ze szczegółami dotyczącymi najważniejszych właściwości, silnika oraz wyposażenia, a także innymi przydatnymi informacjami związanymi z tym modelem. Czytaj dalej

Nowe od:
Używane od:
*Najniższa cena na AutoScout24 w ostatnim miesiącu

Opel Corsa D, czyli czwarta generacja popularnego samochodu kompaktowego, był produkowany od 2006 do 2014 roku. Ten następca cenionej za niezawodność Corsy C udowodnił kierowcom, że niemiecka marka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa w kwestii designu aut miejskich. Opel Corsa D zaskakuje bowiem nowoczesną, dynamiczną stylistyką. Mocno zarysowane linie nadwozia nadają mu młodzieżowy, nieco sportowy charakter, który najlepiej uwidacznia się w trzydrzwiowym hatchbacku. Na uwagę zasługuje także wnętrze czwartej generacji Corsy. Materiały wykończeniowe wysokiej jakości sprawiają, że nawet samochód używany zaskakuje estetyką i przyciąga uwagę kierowców. Zaletą jest także bardzo ergonomiczna deska rozdzielcza. Auto zostało zbudowane na nowej płycie podłogowej opracowanej przez General Motors wspólnie z Fiatem. Posiada jedno z największych w swojej klasie, czterometrowe nadwozie. Jest nieco dłuższe i szersze od poprzedniczki, co sprawia, że zyskuje o wiele bardziej przestronne wnętrze gwarantujące komfortową jazdę kierowcy i pasażerom. Na uwagę zasługuje także pojemny, blisko 300-litrowy bagażnik, którego przestrzeń po złożeniu tylnej kanapy zwiększa się do ponad 1000 litrów. Konkurencją dla Opla Corsy D są przede wszystkim Ford Fiesta, Renault Clio, Volkswagen Polo i Fiat Grande Punto, z którym samochód dzieli płytę podłogową. Warto dodać, że w plebiscycie na Europejski Samochód Roku 2007 model ten zajął drugie miejsce, wyprzedzony przez Forda S-MAX.

Lider wśród samochodów miejskich

Opel Corsa D zadebiutował w 2006 roku podczas targów motoryzacyjnych w Londynie. Pierwsze egzemplarze przeznaczone do sprzedaży zjechały z taśmy produkcyjnej niecały rok później. W ciągu kolejnych lat na rynek trafiały edycje limitowane, w tym także usportowiona Corsa OPC, dostępna w salonach samochodowych od 2007 roku. Wyposażona w turbodoładowany silnik o pojemności 1,6 litra oraz mocy 192 lub 210 KM, rozpędza się do setki odpowiednio w 7,2 lub 6,8 sekundy. Od klasycznego wariantu różni się także designem. Masywny zderzak z przodu, trójkątny dyfuzor, alufelgi, spojlery, a we wnętrzu fotele Recaro sprawiają, że auto zyskuje sportowy sznyt. Należy jednak pamiętać, że obecnie na rynku wtórnym nie jest łatwo znaleźć samochód używany w wersji OPC, a jego cena jest dużo wyższa w porównaniu z klasycznym wariantem. W 2011 roku Opel Corsa D przeszedł kosmetyczny facelifting. Zmianie uległ kształt reflektorów. W miejscu kierunkowskazów zamontowane zostały światła do jazdy dziennej. Zmodyfikowano ponadto formę atrapy chłodnicy oraz osłon reflektorów przeciwmgielnych. Pod maską pojawiła się także nowa gama nowoczesnych silników, gwarantujących dobrą dynamikę jazdy oraz niskie spalanie.

Bezawaryjność i wytrzymałość - podstawowe atuty Opla Corsy D

Opel Corsa D jest samochodem posiadającym stosunkowo prostą konstrukcję, przez co nie jest kosztowny w eksploatacji, a ewentualne usterki są łatwe do naprawy. Miękko osadzone podwozie z kolumnami MacPhersona z przodu oraz belką skrętną z tyłu jest w zasadzie bezawaryjne i zapewnia duży komfort oraz bezpieczeństwo jazdy, o czym świadczy 5 gwiazdek uzyskanych w testach zderzeniowych Euro NCAP. Dobrze tłumi nierówności i wyróżnia się świetnymi właściwościami jezdnymi. Opel Corsa D posiada także szeroką gamę jednostek napędowych, wśród których każdy kierowca znajdzie coś dla siebie. Jednym z najbardziej popularnych silników jest 120-konny, turbodoładowany motor o pojemności 1,4 litra, cechujący się dobrą dynamiką i niewielkim spalaniem, które w ruchu miejskim sięga do 6 litrów na 100 km. Miłośnicy ekonomicznej, spokojnej jazdy powinni także rozważyć wybór jednostki Twinport 1.2 o mocy 80 KM, gwarantującej wysoką kulturę jazdy i wyróżniającej się bezawaryjnością. Wśród silników Diesla dużą popularnością cieszy się 75-konny motor o pojemności 1,3 litra, którego podstawowym atutem jest niskie spalanie. W cyklu miejskim zużycie paliwa nie przekracza 5,8 litra na 100 kilometrów, podczas gdy na trasie jednostka potrzebuje jedynie 3,9 litra oleju napędowego na 100 kilometrów. Fani bardziej dynamicznej jazdy powinni natomiast rozważyć wybór silnika 1.7 CDTI Isuzu. Warto dodać, że zarówno jednostki benzynowe, jak i wysokoprężne są ekologiczne i zaawansowane technologicznie. Niemal wszystkie silniki montowane w Corsie D posiadają hydraulikę zaworów i łańcuch w układzie rozrządu, przez co są trwałe i bezawaryjne nawet w przypadku wzmożonej eksploatacji.