Przejdź do głównej zawartości
Ze względu na prace konserwacyjne AutoScout24 jest obecnie dostępny tylko w ograniczonym zakresie. Dotyczy to takich funkcji, jak kontakt ze sprzedawcami, logowanie lub zarządzanie pojazdami na sprzedaż.
opel-frontera-back

Opel Frontera

Opel Frontera Zestawienie

Tutaj znajduje się zestawienie informacji na temat samochodu Opel Frontera, włącznie ze szczegółami dotyczącymi najważniejszych właściwości, silnika oraz wyposażenia, a także innymi przydatnymi informacjami związanymi z tym modelem. Czytaj dalej

Nowe od:
Używane od:
*Najniższa cena na AutoScout24 w ostatnim miesiącu

Od lat 70. amerykański koncern samochodowy General Motors (GM) oraz japońskie przedsiębiorstwo Isuzu współpracowali przy produkcji pick-upów i samochodów terenowych. Z tej współpracy zrodził się w latach 90. model Sport Utility Vehicle (SUV-a), który producent Isuzu oferował pod swoją nazwą firmową, a GM na postawie umowy licencyjnej produkował ten model pod różnymi markami jak Chevrolet czy Vauxhall. Na większości rynków europejskich samochód terenowy GM istniał pod nazwą Opel Frontera. Opel Frontera był produkowany w Europie od roku 1991 do roku 2003 i w tym okresie powstały jego dwie generacje, aż trzy lata później w roku 2006 zaprezentowano jego następcę, model Opel Antara. Pierwsza generacja Opla Frontera na rynek europejski była produkowana w latach 1991-1998 w Wielkiej Brytanii na podstawie modeli Isuzu Rodeo i Isuzu Wizard. Opel Frontera by oferowany w dwóch wersjach nadwozia, jako model dwu- i pięciodrzwiowy. Opel Frontera Sport był wersją skróconą, której rozstaw kół wynosił 2,33 m i który miał długość 4,20 m. Rozstaw kół w modelu pięciodrzwiowym został wydłużony do 2,76 m, a jego długość wynosiła 4,69 m. Najważniejszą różnicą między tymi modelami, poza długością karoserii, było to, że Opel Frontera Sport był też dostępny w wersji z Softtopem. Opel Frontera był także oferowany z napędem na cztery koła, a w przypadku modeli z silnikami o mniejszej mocy z napędem na tył.

Silniki dla Opli Frontera pierwszej generacji

W trakcie produkcji modeli pierwszej generacji, która trwała do roku 1998, dla Opli Frontera były do dyspozycji trzy silniki benzynowe i dwa silniki Diesla. W modelu podstawowym założono silnik o pojemności 2,0 l i mocy 115 KM (85 kW), podczas gdy mocniejsze silniki najpierw dawały moc 136 KM (100 kW), a od roku 1995 zmniejszyły moc do 125 KM (92 kW). W przypadku silników o zapłonie samoczynnym na starcie produkcji oferowano motor Diesla o pojemności 2,3 l i mocy 100 KM (74 kW), który potem został zastąpiony silnikiem 2,8 l o mocy 114 KM (83 kW).

W 1998 roku wchodzi na rynek druga generacja Opla Frontera

W roku 1998 powstała druga generacja Opla Frontera, która od poprzedniej różniła się wyglądem przodu oraz kilkoma innymi zmianami projektowymi. W tej generacji także znalazły się dwa modele o różnym rozstawie kół. Poza wersją z silnikiem benzynowym 2,2 l była w tej edycji oferowana wersja z silnikiem V6 o mocy 250 KM (184 kW) oraz z silnikiem Diesla o mocy 120 KM (88 kW).