Przejdź do głównej zawartości
Ze względu na prace konserwacyjne AutoScout24 jest obecnie dostępny tylko w ograniczonym zakresie. Dotyczy to takich funkcji, jak kontakt ze sprzedawcami, logowanie lub zarządzanie pojazdami na sprzedaż.
peugeot-bipper-l-01.jpg

Peugeot Bipper

Peugeot Bipper Zestawienie

Tutaj znajduje się zestawienie informacji na temat samochodu Peugeot Bipper, włącznie ze szczegółami dotyczącymi najważniejszych właściwości, silnika oraz wyposażenia, a także innymi przydatnymi informacjami związanymi z tym modelem. Czytaj dalej

Używane od:
*Najniższa cena na AutoScout24 w ostatnim miesiącu

W przypadku serii małych samochodów dostawczych, które produkowano jako furgony do celów użytkowych oraz osobowe kombi, francuski producent Peugeot postanowił przy opracowywaniu koncepcji nowych modeli skorzystać z możliwości współpracy z innym przedsiębiorstwem. Marka Citroën należąca do Peugeot była obecna przy planowaniu tych serii pojazdów, ponieważ pod jej szyldem powstawały siostrzane modele różniące się jedynie zewnętrznie od poszczególnych vanów Peugeot. Trzecim partnerem był włoski koncern Fiat, którego inżynierowie we współpracy z Francuzami opracowali w połowie lat 90. platformę konstrukcyjną dla projektu zwanego Eurovan. Na jej podstawie powstała duża limuzyna Peugeot 807 i mały samochód osobowy Peugeot Expert, który został wyparty w 1996 roku przez kombivana. W 2008 roku program w segmencie minivanów uzupełniono o model Peugeot Bipper, który powstał w ramach współpracy Peugeot, Fiata i tureckiego partnera Fiata, czyli Tofas. To właśnie w jego zakładzie produkcyjnym z taśmy zjeżdżał Peugeot Bipper.

Peugeot Bipper jako pojazd użytkowy i kombi

Podobnie jak siostrzane modele Citroën Nemo i Fiat Fiorino również Peugeot Bipper był oferowany w dwóch wersjach nadwoziowych: jako zamknięty furgon do użytku profesjonalnego z dopuszczeniem do rejestracji jako samochód ciężarowy oraz jako auto osobowe z nadwoziem kombi z częściowo przeszklonymi bokami oraz fotelami dla pięciu pasażerów. Podczas gdy Peugeot Bipper Tepee w wersji osobowej był sprzedawany z montowanymi seryjnie przesuwnymi tylnymi drzwiami, w przypadku furgonów element przesuwny do bocznego załadunku był dostępny opcjonalnie. W wariancie użytkowym Peugeota Bippera rozstaw kół wynosił 2,51 metra. Długość pojazdu to 3,86 m, a szerokość 1,72 metra. Przedział ładunkowy dysponował pojemnością 2,5 metra sześciennego, a udźwig wynosił do 535 kilogramów.

Silniki Peugeot Bipper

Od początku produkcji Peugeot Bipper był oferowany z silnikiem benzynowym lub Diesla do wyboru. W wersji benzynowej pod maską auta pracował motor o pojemności 1,4 l, który współpracował z pięciobiegową manualną przekładnią. Silnik spełniający normę Euro4 rozwijał moc do 73 KM (54 kW) i pozwalał modelowi Peugeot Bipper rozpędzić się do niemal 155 km/h. Średnie zużycie paliwa według danych producenta wynosiło 6,6 l, a wartość ta odpowiadała emisji dwutlenku węgla na poziomie 155 g/km. Również silnik wysokoprężny dysponował pojemnością skokową 1,4 l, który zapewniał autu moc do 68 KM (50 kW). Silnik Diesla zużywał 4,5 l paliwa, co odpowiadało emisji dwutlenku węgla wynoszącej 119 g/km.

Zobacz więcej