Przejdź do głównej zawartości
Ze względu na prace konserwacyjne AutoScout24 jest obecnie dostępny tylko w ograniczonym zakresie. Dotyczy to takich funkcji, jak kontakt ze sprzedawcami, logowanie lub zarządzanie pojazdami na sprzedaż.
renault-banner-l-01.jpg

Renault Megane Grandtour

Renault Megane Zestawienie

Tutaj znajduje się zestawienie informacji na temat samochodu Renault Megane, włącznie ze szczegółami dotyczącymi najważniejszych właściwości, silnika oraz wyposażenia, a także innymi przydatnymi informacjami związanymi z tym modelem. Czytaj dalej

Nowe od:
Używane od:
*Najniższa cena na AutoScout24 w ostatnim miesiącu

Jednym z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych w ostatnich latach modeli kombi produkowanych przez francuski koncern jest Renault Megane Grandtour. Samochód używany tej marki jest szczególnie poszukiwany przez użytkowników, którzy pragną rodzinnego, ale nieszablonowego pojazdu z charakterem. Poszczególne generacje Renault Megane Grandtour charakteryzują się dynamicznym i eleganckim designem, ale również nieprzeciętną funkcjonalnością. Samochód należy do segmentu C. Dynamiczny silnik i nowoczesna sylwetka udowadniają, że kombi nie musi kojarzyć się z przeciętnymi osiągami i nudną prezencją. Warto podkreślić, że w testach zderzeniowych Euro NCAP auto uzyskało 5 gwiazdek, co zapewnia mu czołowe miejsce wśród najbezpieczniejszych modeli kombi na rynku. Za jeden z kluczowych atutów pojazdu uważana jest największa w tej klasie długość załadunku. Wynosi ona aż 2,7 metra. W zależności od generacji długość Renault Megane Grandtour wynosi od 4437 mm do 4626 mm. Pojemność bagażnika po złożeniu tylnych siedzeń może osiągać aż 1600 litrów. W większości silników wykorzystanych w wersji kombi spalanie można uznać za dobre, nieprzekraczające 9 litrów na 100 km. Konkurencją dla francuskiego modelu są Opel Astra, Kia Cee'd, Ford Focus, Toyota Auris, Volkswagen Golf, a także Citroen DS4 - wszystkie oczywiście w odmianach kombi.

Ponad 20-letnia historia popularnego modelu

Chociaż Renault Megane po raz pierwszy w historii został zaprezentowany w 1995 roku w czasie Targów Motoryzacyjnych we Frankfurcie, to jego wersja kombi, czyli Grandtour ujrzała światło dzienne rok później. Także w kolejnej generacji Megane znalazło się miejsce dla tej wersji nadwozia. Renault Megane Grandtour II zjechał z taśm montażowych w 2002 roku. Wersja ta całkowicie różniła się od poprzedniczki. Zmianie uległ nie tylko wygląd zewnętrzny, ale również wzbogacono wyposażenie auta. Debiut kolejnej generacji Megane przypadł na 2008 rok. I tym razem wersja kombi pojawiła się na rynku rok później. Jednak to w III generacji modelowi poświęcono znacznie więcej uwagi, co zaowocowało wprowadzeniem do sprzedaży edycji limitowanej - Renault Megane Grandtour GT 220. Ostatnia, IV generacja pojazdu, zadebiutowała w 2016 roku podczas targów Geneva Motor Show. Charakteryzował ją jeszcze bardziej drapieżny design oraz większa funkcjonalność w porównaniu z poprzedniczkami, co znajdowało odzwierciedlenie w elementach wyposażenia i ogólnych gabarytach. W nowszych wersjach francuskiego modelu w standardowym wyposażeniu można znaleźć klimatyzację manualną, lusterka zewnętrzne oraz szyby (przednie i tylne) sterowane elektrycznie, system kontroli ciśnienia w oponach, ABS, systemy wspomagania podczas ruszania na wzniesieniu, system dynamicznej kontroli jazdy, skórzaną kierownicę, światła LED do jazdy dziennej i 6 poduszek powietrznych.

Renault Megane Grandtour - dla wymagających

Jednym z najbardziej pożądanych przez koneserów modeli na rynku wtórnym jest Renault Megane Grandtour GT 220. Ze względu na swoją wyjątkowość każdy pojazd posiada metalową tabliczkę z grawerem "GT220" oraz numerem egzemplarza - samochód używany produkowany w latach 2012-2013 jest niezwykle trudno dostępny. W wersji tej Renault Megane Grandtour dysponował mocą 220 KM oraz momentem obrotowym 340 Nm, za które odpowiadał 2-litrowy turbodoładowany silnik benzynowy wykorzystywany też w modelu Megane 3 RS. Tym, co szczególnie wyróżniało auto na tle pozostałych wersji, były 18-calowe aluminiowe felgi w kolorze czarnym, jak również klamki lakierowane w odcieniu nadwozia. W każdej generacji można znaleźć szeroką gamę silników benzynowych i Diesla, dzięki czemu możliwości znalezienia modelu zgodnego z własnymi preferencjami są niemal nieograniczone. Najmocniejszymi jednostkami benzynowymi są te o mocy 220 KM pochodzące z III generacji. Natomiast jeśli chodzi o silniki wysokoprężne, to na wyróżnienie zdecydowanie zasługują wersje 2.0 dCi. Warto również wspomnieć o charakterystycznym zawieszeniu miękko tłumiącemu nierówności na drodze, a jednocześnie zapewniającemu pewne prowadzenie zwłaszcza przy pokonywaniu zakrętów dzięki swej sprężystości. Także układ kierowniczy z elektrycznym wspomaganiem pozwala na dobre wyczucie pojazdu. Ze względu na dużą przestrzeń dla kierowcy i pasażerów oraz sporą ładowność w luku bagażowym, samochód z powodzeniem sprawdzi się w charakterze wygodnego pojazdu rodzinnego.