Przejdź do głównej zawartości
Ze względu na prace konserwacyjne AutoScout24 jest obecnie dostępny tylko w ograniczonym zakresie. Dotyczy to takich funkcji, jak kontakt ze sprzedawcami, logowanie lub zarządzanie pojazdami na sprzedaż.
skoda-citigo-front

Skoda Citigo

Skoda Citigo Zestawienie

Tutaj znajduje się zestawienie informacji na temat samochodu Skoda Citigo, włącznie ze szczegółami dotyczącymi najważniejszych właściwości, silnika oraz wyposażenia, a także innymi przydatnymi informacjami związanymi z tym modelem. Czytaj dalej

Używane od:
*Najniższa cena na AutoScout24 w ostatnim miesiącu

Skoda Citigo jest produkowana od października 2011. W grudniu 2011 najmniejszy samochód był już w sprzedaży czeskich dealerów – początkowo w wersji trzydrzwiowej. Oficjalne przedstawienie wersji pięciodrzwiowej nastąpiło na genewskim Salonie Motoryzacyjnym na miesiąc przed wprowadzeniem modelu na rynek europejski. Skoda Citigo jest dostępna od wiosny 2012 roku. Samochód bazuje, podobnie jak SEAT Mii, na modelu Volkswagen up!, który pojawił się na rynku rok wcześniej. Wszystkie trzy auta powstają w słowackiej Bratysławie. Zbitka wyrazowa „Citigo“ świetnie oddaje przesłanie nowej Skody, która za sprawą niewielkiej konstrukcji i zwinności ma się sprawdzać w codziennej jeździe miejskiej.

Takie osiągi ma Skoda Citigo

Aktualnie Citigo jest dostępna wyłącznie z dwoma trzycylindrowymi jednostkami benzynowymi o różnej mocy i jednakowej budowie. Obydwa silniki o pojemności 1,0 l mają moc 60 KM (44 kW) lub 75 KM (55 kW) i spełniają normę spalinową Euro 5. Opcjonalnie klienci mogą zamówić pakiet „Green tec“, który zapewnia Skodzie Citigo niskie zużycie paliwa oraz niewielki stopień wydzielania spalin. W pakiecie znajduje się system start-stop, rekuperacyjny układ hamulcowy oraz opony niskooporowe. W przyszłości planowane jest ponadto wprowadzenie silnika gazowego i elektrycznego.

Takimi osiągnięciami technicznymi chwali się Skoda Citigo

Skoda Citigo jest wyposażona w przednie hamulce tarczowe i tylne hamulce bębnowe. ABS i ESP należą oczywiście także do wyposażenia. Różne jest też zawieszenie z przodu i z tyłu pojazdu. Koła przednie są zawieszone na kolumnie MacPhersona i trójkątnym wahaczu, tylne natomiast na belce skrętnej. Do tego dochodzi elektrohydrauliczne wspomaganie układu kierowniczego. Warta podkreślenia jest ponadto sprytnie opracowana technologia produkcji karoserii, która ma współczynnik oporu powietrza wynoszący zaledwie 0,33 Cx.

To oferuje Skoda Citigo w zakresie wyposażenia i komfortu jazdy

Skoda Citigo oferuje poza czterema standardowymi poduszkami powietrznymi oraz dwiema bocznymi poduszkami powietrznymi chroniącymi głowę i klatkę piersiową kierowcy i pasażerów tzw. system „City Safe Drive“ : chodzi tu o dodatkowy system hamowania awaryjnego z czujnikami laserowymi, który przy prędkości poniżej 30 km/h pozwala rozpoznać przeszkody oraz zagrożenia i pomaga w automatycznym zahamowaniu Citigo. Dzięki temu systemowi hamulców bezpieczeństwa samochód przeszedł z powodzeniem testy zderzeniowe Euro NCAP i osiągnął najlepszy z możliwych wynik, otrzymując 5 gwiazdek na 5. Jedynie w ochronie pieszych Citigo nie wypada dobrze, bo zdaje test tylko na 46 %. Skoda Citigo jest oferowana w trzech wersjach wyposażenia: Active, Ambition oraz Elegance. Dla tak małego samochodu szczególną zaletą jest pojemny bagażnik. Po rozłożeniu tylnych siedzeń jego pojemność wynosząca 251 litrów zwiększa się czterokrotnie do imponujących 951 litrów.

Takie różnice względem Volkswagen up! wykazuje Skoda Citigo

Wprawdzie Citigo bazuje na Volkswagen up!, jednak jej design został nieco zmodyfikowany, aby lepiej rozgraniczyć te dwa modele. Tak właśnie Skoda Citigo otrzymała nieco zmieniony przód i poszerzony tył, przez co samochód jest o dwa centymetry dłuższy od Volkswagen up!. Pozostałe wymiary pozostały bez zmian. Warte wzmianki są ponadto stosunkowo większe szyby boczne z tyłu oraz zmodyfikowana klapa bagażnika. W Skodzie Citigo jest ona wykonana z blachy, natomiast w Volkswagen up! ze szkła.