Przejdź do głównej zawartości
Ze względu na prace konserwacyjne AutoScout24 jest obecnie dostępny tylko w ograniczonym zakresie. Dotyczy to takich funkcji, jak kontakt ze sprzedawcami, logowanie lub zarządzanie pojazdami na sprzedaż.
skoda-superb-combi-l-01.jpg

Skoda Superb Combi

Skoda Superb Zestawienie

Tutaj znajduje się zestawienie informacji na temat samochodu Skoda Superb, włącznie ze szczegółami dotyczącymi najważniejszych właściwości, silnika oraz wyposażenia, a także innymi przydatnymi informacjami związanymi z tym modelem. Czytaj dalej

Nowe od:
Używane od:
*Najniższa cena na AutoScout24 w ostatnim miesiącu

Kiedy na początku lat 90. koncern Volkswagen z siedzibą w Wolfsburgu przejął czeską markę Škoda, z taśmy produkcyjnej zjeżdżały wyłącznie kompaktowe modele. Pojawienie się w połowie lat 90. Škody Octavia oznaczało, że Czesi poszerzają ofertę o model klasy średniej. Wkrótce potem stratedzy koncernu postanowili połączyć niemieckie know-how oraz czeskie koszty produkcji i stworzyć dużą limuzynę o wymiarach typowych dla wyższej klasy średniej. Na bazie Volkswagen Passata powstała Škoda Superb, której nazwa nawiązuje do luksusowego modelu z lat 30. Na rynek wchodzi w roku 2001. Model o rozstawie kół ponad 2,80 m staje się flagowym samochodem Czechów. Dużym mankamentem był fakt, że nie oferowano, jak w przypadku Volkswagen Passata, wersji kombi. Zmieniło się to dopiero w roku 2008, kiedy zaprezentowana została druga generacja Škody Superb.

Škoda Superb Combi oferuje ponad 600 litrów przestrzeni bagażowej

Škoda Superb Combi, tak samo jak limuzyna, bazuje na płycie podłogowej piątej generacji Volkswagen Passata, która produkowana była do roku 2010. Czescy konstruktorzy wydłużyli karoserię do 4,94 m. Rozstaw kół powiększył się o 5 centymetrów i wynosi 2,76 m. Tylko szerokość pozostała niemal identyczna jak w Volkswagen Passacie. Dzięki wydłużonej karoserii Škoda Superb Combi stała się niezwykle pojemna. Przestrzeń ładunkowa modelu kombi to 600 litrów. Złożenie siedzeń pozwala na otrzymanie aż 1830 litrów pojemności. Takie parametry plasują kombi Škoda Superb na wysokim miejscu wśród europejskich producentów. Oprócz nowej karoserii o parametrach wyższej klasy średniej pojawiła się jeszcze jedna nowość: Škoda Superb Combi zarówno w wersji z jednostką benzynową, jak dieslowską oferowana była z napędem na cztery koła.

Jednostki napędowe Škody Superb Combi

Škoda Superb Combi sprzedawana jest w wersjach benzynowej i wysokoprężnej o pojemnościach od 1,4 do 3,6 l. W topowym modelu benzynowym pracuje silnik V6 o mocy maksymalnej 260 KM (191 kW). Model podstawowy generuje 125 KM (92 kW).Wersja kombi z jednostką wysokoprężną oferowana była w trzech klasach mocy od 105 KM (77 kW) do 170 KM (125 kW).