Przejdź do głównej zawartości
Ze względu na prace konserwacyjne AutoScout24 jest obecnie dostępny tylko w ograniczonym zakresie. Dotyczy to takich funkcji, jak kontakt ze sprzedawcami, logowanie lub zarządzanie pojazdami na sprzedaż.
toyota-hilux-l-01.jpg

Toyota Hilux

Toyota Hilux Zestawienie

Tutaj znajduje się zestawienie informacji na temat samochodu Toyota Hilux, włącznie ze szczegółami dotyczącymi najważniejszych właściwości, silnika oraz wyposażenia, a także innymi przydatnymi informacjami związanymi z tym modelem. Czytaj dalej

Nowe od:
Używane od:
*Najniższa cena na AutoScout24 w ostatnim miesiącu

Toyota Hilux to samochód półciężarowy produkowany nieprzerwanie od 1968 roku. To model, który odniósł ogromny sukces komercyjny, zaś dziennikarze brytyjskiego programu Top Gear poddali go niezliczonym próbom wytrzymałościowym i tym samym udowodnili, że Hilux to solidne i prawie niezniszczalne auto. Azja i Afryka to rynki wręcz opanowane przez japońskiego producenta. Przyczyna jest prosta - to wozy dobre, trwałe i niezawodne. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na modele, który zaczęły się pojawiać w latach 80. Wiele z nich jeździ do dziś. Przeszły one spore metamorfozy, głównie w zakresie wyglądu, wyposażenia i silników. Od momentu, kiedy pierwszy Hilux ujrzał światło dzienne, pojawiło się już osiem generacji tego auta. Każda kolejna edycja cechowała się widocznie zmienioną stylistyką - projektanci marki dążyli do złagodzenia wyglądu pojazdu, a tym samym nawiązania do kształtu i budowy modnych i popularnych SUV-ów. Toyota Hilux - nawet taka, która już dawno osiągnęła pełnoletność - to świetny wybór. Auto sprawdza się w terenie i na szosie i jest idealne wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność transportowania materiałów budowlanych czy większych przedmiotów. Pojemna "paka" w wersji otwartej lub zamkniętej pomieści kilka pralek, a wygodna kabina pasażerska przeznaczona jest dla całej rodziny. Do tej pory na całym świecie sprzedano 16 milionów egzemplarzy wszystkich edycji.

Toyota Hilux ósmej generacji - solidny samochód na każdą drogę

Półciężarowa Toyota Hilux powróciła po 10 latach przerwy i od razu stała się sensacją. Długo oczekiwana ósma edycja popularnego modelu zyskała nowoczesną stylistykę. Japońscy konstruktorzy wczuli się w panujące trendy i zaokrąglili swój flagowy terenowy model, równocześnie przydając mu aerodynamiki, lekkości i zadziorności. Można zauważyć, że przednia część auta z grillem i światłami uległa wyostrzeniu i uniesieniu. Pojazd otrzymał wydajne i energooszczędne światła LED-owe. Reflektory wydłużono na boki, dzięki czemu pojazd oferuje lepsze doświetlenie zakrętów. Japoński koncern postarał się także, aby wnętrze zaskakiwało swoim przyjaznym wyglądem i dobrym wyposażeniem. Konsola centralna otrzymała między innymi 7-calowy dotykowy ekran multimedialny, co do tej pory w pickup-ach praktycznie nie miało miejsca. Przejrzysty układ liczników, wielofunkcyjna kierownica i eleganckie stonowane wykończenia przestrzeni kierowcy dodają nowej Toyocie Hilux szyku. Kabinę wyciszono, dzięki czemu wersja z czterema miejscami nadaje się do przewozu dzieci, nawet tych bardzo małych. Czyżby nowy Hilux stał się samochodem rodzinnym? Roboczy ciągnik, auto zdające egzamin w terenie i wreszcie świetny wehikuł transportowy w dzisiejszych czasach musi być wielofunkcyjny i zapewniać bezpieczeństwo. Samochód używany Toyota Hilux ósmej generacji to również zupełnie nowe odczucie komfortu, tak nietypowe dla pojazdów tego gatunku.

Toyota Hilux - dane techniczne

Trzeba przyznać, że japońscy inżynierowie nie byli przesadnie hojni jeśli chodzi o ilość jednostek napędowych. Ale takie postępowanie nie powinno dziwić, gdyż mały wybór świadczy o doskonałym dopracowaniu proponowanych silników. Na rynek europejski trafiły więc modele Hiluxa z nowymi motorami. Koncern z Kraju Kwitnącej Wiśni zaproponował trzy silniki wysokoprężne i jeden benzynowy. Diesle to silniki o pojemnościach pomiędzy 2,4, a 2,8 litra i mocach wynoszących 103 KM, 150 KM oraz 177 KM. Jeśli chodzi o model benzynowy, to jest to jednostka wolnossąca o czterech cylindrach, pojemności skokowej 2,7 l i mocy 165 KM. Silniki te zostały stworzone do pracy z sześciostopniowymi manualnymi skrzyniami biegów lub ze specjalnie skonstruowaną, również sześciostopniową automatyczną przekładnią Super ECT. Napęd w standardzie zaimplementowano na tylnej osi, natomiast 4WD to napęd opcjonalny. Zawieszenie - w stosunku do tego z modelu poprzedniego sprzed ponad dziesięciu lat - daje większe poczucie komfortu, a wstrząsy są zdecydowanie mniej odczuwalne. Można je ustawić do pracy w trzech trybach: standard na asfaltową równą drogę lub do poruszania się po mieście, a także do jazdy z dużym obciążeniem i do jazdy po utwardzanych drogach.